Kronika malé kopané ve Štěchově a Lačnově

Začátky malé kopané v naší obci jsou spojeny s rokem 1983. V tomto roce parta nadšenců pod vedením pana Milana Ondry a Stanislava Běťáka zbudovala na Lačnově u kultutního domu hřiště na malou kopanou. Za sběr železného šrotu se nakoupily dresy, chrániče a míč a oddíl malé kopané mohl začít svoji činnost.

Ze začátku se mužstvo účastnilo pouze různých pouťových turnajů v okolních obcích – Rudka, Býkovice, Kozárov. O pouti na Lačnově se pořádaly turnaje u nás. Na Štěchovskou pouť se pořádal tradičně zápas svobodní – ženatí.

O chod klubu se staral pan Ondra a Běťák a na hřišti naši obec reprezentovali mladí muži naší obce. Mezi nejčastější hráče patřili: Rudolf Šponer, Milan Ondra ml., Miroslav Fadrný, Vladislav Němec, Miroslav Dostál, Miroslav Filla, Ladislav Konečný, Antonín Culek, Ladislav Kovář, Miroslav Zřídkaveselý, Libor Měcháček. Současně vyrůstal tým mladých dorostenců, kteří obec také reprezentovali na různých turnajích: Jaromír Měcháček ml., Stanislav Sedláček ml., Ladislav Kratochvíl ml., Milan Sedlák, Jaroslav Kudláček, Robert Škorpík, Jan Felgenhauer ml.

V roce 1992 se mužstvo naší obce přihlásilo pod názvem SHARKS Štěchov do oficiální okresní soutěže v malé kopané. Zde si vede velice dobře. Největšího úspěchu dosáhlo mužstvo v roce 1995 a 1997 – 1998, kdy hrálo nejvýšší okresní soutěž.

Mezi nejdůležitější hráče tohoto týmu patřilo nebo patří: Zdeněk Dolníček, Stanislav Sedláček ml., Libor Měcháček, Karel Honiš, Miroslav Fadrný, Radek Adámek, Vlastimil Pytela, Fred Šíp, Jaroslav Křelina, Milan Sedlák, Bronislav Sedláček, Roman Opluštil, Jaroslav Kudláček, Petr Okáč, Vratislav Valenta, Petr Dolníček, Dan Ryzí, Antonín Adámek ml., Zděněk Vlach, Radek Jonáš, Vlastimil Mikulčický, Pavel Klimeš, Petr Sedláček, Roman Hřebíček, Miroslav Dostál ml., Vladislav Němec ml., Petr Švancara, Ivo Mareček, Miroslav Fadrný ml., Pavel Španěl. Rozhodčími našeho týmu byli nebo jsou Roman Hřebíček, Stanislav Ryzí.

Od roku 1992 pořádá oddíl malé kopané dvoudenní turnaj o putovní pohár – SHARKS CUP. Poháru se tradičně účastní osm družstev. První ročník vyhrálo naše mužstvo.

V letech 1995 –1996 působil v okresní soutěži malé kopané ještě jeden tým z naší obce – Ligeros Lačnov.

 

 

TENTO WEB POUŽÍVÁ, PODOBNĚ JAKO JINÉ WEBY, SOUBORY COOKIE. TYTO SOUBORY NÁM UMOŽŇUJÍ VYLEPŠOVAT TYTO WEBOVÉ STRÁNKY, ZLEPŠOVAT JEJICH FUNKCIONALITU A POSKYTOVAT VÁM TAK RELEVANTNĚJŠÍ SLUŽBY JAK NA WEBU, TAK I PROSTŘEDNICTVÍM DALSÍCH MÉDII. PROCHÁZENÍM WEBU VYJADŘUJETE SOUHLAS

DALŠÍ INFORMACE